Konfigurowanie punktu dostępu z problemami z routerem Asus
#10

maylyn napisał: Myślę, że masz problemy z konfliktami adresów IP / przedłużeniami dzierżawy i jakie masz zamiary utworzenia dodatkowej strefy WiFi? więc twoje podstawowe Wi-Fi będzie miało dostęp do sieci LAN i nie chcesz, aby dodatkowe Wi-Fi miało dostęp? Będziesz musiał korzystać z innych routerów, takich jak Ubiquiti ER-Lite / ER-Pro, który pozwala na tworzenie różnych podsieci LAN z jedną / podwójną siecią WAN dla innego dostępu (wiele sieci LAN / wiele sieci WAN). Nie sądzę, że routery ASUS są w stanie to zrobić. Jeśli po prostu próbujesz utworzyć kolejną strefę Wi-Fi w tym samym zakresie podsieci, zaktualizuj ASUS RT-AC68U do najnowszego oprogramowania układowego (zapasowego / Merlin) i spróbuj ponownie i pozwól swojemu głównemu ASUS RT-N66U przejąć kontrolę nad ASUS RT -AC68U Przypisanie IP zamiast 192.168.1.2 Aby uzyskać dostęp do ASUS RT-AC68U, możesz skorzystać z narzędzi do wykrywania ASUS i połączyć się bezpośrednio z ASUS RT-AC68U, aby sprawdzić aktualny adres IP. Narzędzie ASUS RT-AC68U w wersji 4.2.9.2 http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/wir...AC68U_4292.zip Dzięki za pomoc. Potrzebuję dwóch oddzielnych identyfikatorów SSID Wi-Fi, ponieważ: (i) Dwie strefy znajdują się w różnych częściach domu. Chociaż jest tylko oddzielony kilkoma ścianami, wifi na pierwszym routerze wynosi zero w moim pokoju audio i sypialni. (ii) Nie uważam, że powtarzanie sygnałów w jakiś sposób działa dla mnie dobrze (iii) Korzystam z PCE-68U na jednym z moich komputerów w pokoju audio i chcę mieć pewność, że za każdym razem będzie się on łączyć z odpowiednim sygnałem WiFi. Nie myślałem o niczym złożonym. Jeśli jednak są lepsze opcje do zbadania, jestem otwarty .. istnieje wiele powodów, dla których chciałbym ograniczyć architekturę sieciową mojego pokoju audio. W każdym razie wróciłem do domu po pracy, aby rozwiązać problem. Przeprowadziłem dalsze testy i usunąłem stały adres IP z AC68U, ale nadal nie działałem. Co ciekawe, wifi działa teraz po tym, jak użyłem innego kabla LAN. Czy kable LAN mogą się z czasem pogarszać? Używałem tego samego przez długi czas (używany gdzie indziej w systemie), ale bez żadnych problemów. To kabel kategorii 7.
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)