Podjąłem decyzję i popełniłem błąd
#6

kenapa siol napisał: Postanowiłem ponownie zawrzeć umowę ze Starhub, zmieniając kabel z światłowodu. Zapisuję się do światłowodu 100 Mb / s. I mam teraz do czynienia z 2 problemami, w których nie miałem go, gdy byłem na kablu. Kabel 25 Mb / s, modem Cisco + router, bezpośrednie połączenie LAN z routera do komputera Na BT wolno, ale w stanie osiągnąć prędkość 3 Mb / s Najdalsze Wi-Fi na końcu pokoju było słabe, ale mogło się połączyć Fibre 100 Mb / s, D-link 868, Huawei ONT, z tymczasowym bezprzewodowym USB 2,4 GHz. Na BT wzrost prędkości nieco, najwyższa prędkość, jaką widziałem, to tylko 4-5 Mb / s, czy to normalne? Zasięg najdalszego zasięgu Wi-Fi w pokoju końcowym jest teraz oficjalnie martwy, nie może połączyć 2,4 GHz ani 5 GHz. PS: Zrobiłem test prędkości i zauważyłem, że mój dl jest wolniejszy niż moja ul. Pytanie 1) Czy moja prędkość BT może być większa niż obecna prędkość 4-5 Mb / s? 2) Jak skonfigurować, aby poprawić? 3) Czy powinienem kupić kabel sieciowy cat5e lub cat6? 4) Czy po zmianie na router Asus N66 lub AC66 zwiększy zasięg mojego Wi-Fi, a tym samym mój pokój na końcu będzie mógł odbierać Wi-Fi? 5) Czy jest jakaś inna lepsza alternatywa dla rozwiązania qns 4? 10q Z tego, co widzę, jedynym błędem jest to, że nie odrobiłeś wystarczająco dużo pracy domowej, wszystkie rzeczy, które wymieniłeś, są wypełnione zmiennymi, które nie są powiązane z twoim ISP / PLANEM, który masz. Prędkość torrenta jest czymś na szarej linii, zależy od nasion, zależy od portów. 4-5 Mb / s wygląda idealnie, już nie poprawisz swojego planu. Wifi jest problemem związanym z routerem, zmiana z ADSL na kabel na światłowód nie ma znaczenia, ponieważ nadal będziesz potrzebować dobrego routera dla dobrego zasięgu WIFI. Prawdopodobnie jest to efekt placebo, który według ciebie był lepszy w sieci kablowej. Kablowo, jeśli możesz sobie na to pozwolić, a po prostu po prostu odłożysz go na podłogę i oczywiście nie wpłynie to na żaden z twoich istniejących remontów, oczywiście, wybierz najlepsze, na co Cię stać, ale chyba, że naprawdę testujesz przepustowość w środowisku LAN nawet Cat5E jest wystarczający dla twojego planu. Uprość odpowiedzi za Ciebie. 1) Myślę, że 4-5 Mb / s to prawdopodobnie najwyższy poziom, jaki możesz uzyskać za swój plan. 2) Spójrz na optymalizację uTorrent, jak skonfigurować liczbę równoczesnych peerów i nasion. 3) Oba są w porządku, nie zaszkodzi, aby uzyskać lepszy, ale prawdopodobnie nie zobaczysz żadnej poprawy tego, jak myślisz, ponieważ jest to twój plan, który nie może nawet maksymalnie osiągnąć Cat5E. 4) W zależności od układu miejsca, sprawdź także, który router ma lepszy zasięg WIFI. 5) Nie mam na to żadnych sugestii.
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)