Qns o chłodzeniu wodą
#3

TechNuB napisał: Cześć guru Zastanawiam się nad przejściem na chłodzenie wodne, ale mam na uwadze kilka pytań. 1. Czy chłodzenie wodne jest znacznie cichsze niż powietrze? 2. Czy chłodzenie wodne wymaga dużo wysiłku / konserwacji? 3. Czy całkowicie odcina 95% wchodzącego pyłu? 4. Czy podstawowe chłodzenie wodne jest bardzo drogie? co min. wymagana inwestycja? nie jestem ponad zegarem ani niczym… zwykły gracz, który jest leniwy w utrzymywaniu filtrów przeciwpyłowych i fanów przez cały czas. z góry dziękuję Sposób zarządzania pyłem polega na projektowaniu skrzynek Bardzo rzadko tanie i ładne pasują do wydajności inżynieryjnej Sprawy zaprojektowane z Konserwacją to dobrodziejstwo Przypadki takie jak Node 202 to # $ #% #% $ Wchodzę w temat Nie potrzebujesz regularnej konserwacji, aby usunąć kurz z systemów chłodzonych powietrzem. Wystarczy trochę zdrowego rozsądku 1. Wszystko, co zasysa powietrze, wymaga filtra przeciwpyłowego 2. Zmniejszyć części ruchome 3. Wszystko bez powietrza, filtr przeciwpyłowy dobrze jest mieć, ale nie jest to konieczne Mając na uwadze powyższe. Mój FTZ jest stosunkowo wolny od pyłu, wymagający niewielkiej konserwacji lub nie wymagający żadnej konserwacji po 2 latach użytkowania. Od czasu do czasu co 6 miesięcy wyjmij pył z osłony magnetycznej z zewnętrznej strony obudowy, aby go wytrzeć. następnie zatrzaśnij z powrotem na miejscu. Chłodzenie wodą, są plusy i minusy. Ale jeśli nie chcesz wykonywać czynności związanych z chłodzeniem powietrzem, sugeruję rezygnację z chłodzenia wodą. Bo zgaduję, że będziesz się przejmować konserwacją dopiero po awarii pompy. Jak samochód, gdy przestaje działać chłodzenie wodne, cały komputer się psuje. Z drugiej strony fani procesorów, rzadko widziałem, że zawodzi (fani Intel Stock) przez całe życie. Jedyny raz, kiedy widzę, że się nie udaje, to kiedy jest zadławiony kulkami kurzu (środowisko sklepu Smoky lan nigdy nie utrzymuje się przez 3 lata)
Reply


Messages In This Thread
Qns o chłodzeniu wodą - by dwiwahyupras - 29 Nov 2019, 07:06 AM
RE: Qns o chłodzeniu wodą - by powepisi - 29 Nov 2019, 07:09 AM
RE: Qns o chłodzeniu wodą - by osdrillsforskills - 29 Nov 2019, 07:12 AM
RE: Qns o chłodzeniu wodą - by massive.johnson - 29 Nov 2019, 07:15 AM
RE: Qns o chłodzeniu wodą - by lizkollat - 29 Nov 2019, 07:18 AM
RE: Qns o chłodzeniu wodą - by tkrol94 - 29 Nov 2019, 07:21 AM
RE: Qns o chłodzeniu wodą - by cristina00100 - 29 Nov 2019, 07:24 AM
RE: Qns o chłodzeniu wodą - by hninhninoo321 - 29 Nov 2019, 07:27 AM
RE: Qns o chłodzeniu wodą - by brianbelfor - 29 Nov 2019, 07:30 AM
RE: Qns o chłodzeniu wodą - by cruz.jules - 29 Nov 2019, 07:33 AM
RE: Qns o chłodzeniu wodą - by matthew.p.marotta - 29 Nov 2019, 07:37 AM
RE: Qns o chłodzeniu wodą - by atlanta.boi.92 - 29 Nov 2019, 07:39 AM
RE: Qns o chłodzeniu wodą - by nhiggs1979 - 29 Nov 2019, 07:42 AM

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)