Co myślisz - Pfsense z Atomem
#1

Planuję uruchomić pfsense na płytce atomowej z dwoma portami lan jako moim routerem domowym
Reply
#2

Zauważ, że atom może mieć problem z nasyceniem połączenia dual-gigabitowego. Jednak w przypadku kart inteligentnych Intel (zakładając, że obsługują one odciążenia TCP, będzie to idealne).
Reply
#3

nie czekać na silvermont?
Reply
#4

omega_ napisał: Zauważ, że atom może mieć problem z nasyceniem połączenia dual-gigabitowego. Jednak w przypadku kart inteligentnych Intel (zakładając, że obsługują one odciążenia TCP, będzie to idealne). Tak, pochodzą z Intel nics. Niestety, naprawdę wątpię, że połączenie internetowe osiągnie tak wysoki poziom. Do czego służy odciążanie TCP? Będzie korzystać z portów Intel 82574L.
Reply
#5

etherealism napisał: nie czekać na silvermont? Z tego co przeczytałem, wydaje się, że używając podstawowego NAT
Reply
#6

Dobry wybór. ale dlaczego nie korzystać z normalnego routera domowego. ponieważ możesz zaoszczędzić na mocy przełącznika. chyba że masz więcej niż 4 przewodowe urządzenia. obecne routery domowe mogą zrobić całkiem sporo rzeczy mikrotik również może. i może przyjść taniej niż pudełko z wiadomościami, które otrzymujesz
Reply
#7

decker23 napisał: Dobry wybór. ale dlaczego nie korzystać z normalnego routera domowego. ponieważ możesz zaoszczędzić na mocy przełącznika. chyba że masz więcej niż 4 przewodowe urządzenia. obecne routery domowe mogą zrobić całkiem sporo rzeczy mikrotik również może. i może przyjść taniej niż pudełko z wiadomościami, które otrzymujesz Coś do zabawy. A funkcje na pfsense są naprawdę wszechstronne. Lepsze niż niektóre komercyjne zapory ogniowe.
Reply
#8

ja drugi pisang W połączeniu z dobrą siecią przewodową jest to zabójcza kombinacja
Reply
#9

Zastanawiam się ... Jakie są powody, dla których wybraliście pfSense? Osobiście używam Sophos UTM Home Edition (wcześniej znanego jako Astaro Security Gateway) w trybie przezroczystego mostu przez kilka miesięcy. Głównym powodem zastosowania Sophos UTM jest podwójne skanowanie AV (Sophos i Avira) zarówno w ruchu HTTP, jak i HTTPS, ale ustawiłem go tylko na Avira, ponieważ podwójne skanowanie AV wydaje się znacznie spowalniać Internet. Zauważam, że pfSense pochodzi również ze skanowania HTTP za pomocą ClamAV. Czy jest coś lepszego? Czy powinienem przełączyć się na pfSense? Wydaje się mieć większą funkcjonalność i lubię majsterkować z materiałami. Specyfikacja używam dla mojego UTM to: - AMD Athlon 64 x 2 4850e (2,5 GHz, 45 W TDP) - 4 GB pamięci RAM - 2 x Intel Gigabit NIC (PCI-E) - 1 x karta sieciowa Realtek Gigabit (wbudowana)
Reply
#10

Ts, mam Lobanga z przełącznikiem i routerem na 1 urządzeniu, możesz zainstalować wszystko, urządzenie 1u, 8 gigaport z obejściem i zapomniałem o ilości nic liao .. Chiny cytują mnie 380usd Myślę
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)