Sigtel Fibre nie gra dobrze z moim NAS. Czy ktoś może pomóc?
#1

Czy moje włókno Sigtel 1Gbps zainstalowałem wczoraj w moim mieszkaniu. Wyposażony jest w dwupasmowy router Aztech (nigdy o nim nie słyszałem). Połączyłem mój NAS z routerem przez ethernet. Podczas korzystania z Wi-Fi NAS wyświetla się w sieci, ale nie mogę się z nią połączyć. Mówi, że nie ma ścieżek do NAS. Jednak jeśli wezmę ten sam komputer i podłączę bezpośrednio do routera przez Ethernet, mogę uzyskać do niego dostęp bez żadnych problemów. Również na Wi-Fi nie mam problemu z dostępem do webUI dla NAS. Po prostu nie mogę uzyskać dostępu do systemu plików przez Wi-Fi. Używam Windows BTW.   Jakieś pomysły na temat tego, co się tutaj dzieje?
Reply
#2

podczas pierwszej konfiguracji WIFI na twoim komputerze, Windows powinien zapytać, czy jest to sieć publiczna czy domowa. Czy przez przypadek ustawiłeś go jako sieć publiczną?
Reply
#3

dryteletubby napisał: podczas pierwszej konfiguracji WIFI na twoim komputerze, Windows powinien zapytać, czy jest to sieć publiczna czy domowa. Czy przez przypadek ustawiłeś go jako sieć publiczną? Nie, wprowadziłem jako prywatne.
Reply
#4

Hmm czy wykrywanie sieci jest wyłączone przez przypadek? Jeśli włączenie wykrywania sieci nie rozwiąże problemu, podłącz swój komputer do routera za pomocą kabla Ethernet i zwróć uwagę na wewnętrzny adres IP, który dostaje twój komputer. Następnie przełącz komputer na WIFI i ustaw adres IP na taki sam, jaki masz podczas łączenia komputera przez Ethernet. https:
Reply
#5

dryteletubby napisał: Hmm czy wykrywanie sieci jest wyłączone przez przypadek? To wcale nie jest wyłączone. Widzę NAS w porządku. Po prostu nie mogę się z nim połączyć. Spróbuję tego, co sugerujesz.
Reply
#6

Sprawdź zaporę routera lub zaporę systemu Windows.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)