Wifi Lag Issues Singtel
#11

Jinhyun napisał: Czy Singtel Tech przeprowadził test uruchomienia sieci w celu zmierzenia odpowiedzi sygnału Fibre? Odp .: Myślę, że jest to protokół umożliwiający im wykonanie wszystkich możliwych testów, ale w moim przypadku wątpię, jeśli nie, widzę powód, dla którego 4 techników nie może rozwiązać moich problemów z Internetem. Jeśli tak, co mogę zrobić, aby to rozwiązać? S8 => DOwnload Aplikacja Speedtest, łącz się z serwerem Singtel tylko dlatego, że jesteś użytkownikiem Singtel Fibre. Najpierw wypróbuj Serwer Singtel, aby poznać najlepszy przypadek połączenia. Odp .: Tak, wykonałem ten krok z aplikacją Speedtest pobraną z Playstore Google i przeprowadziłem test na moim S8 + (prędkość pokazana poniżej na mojej poprzedniej odpowiedzi) i to samo na moim komputerze Jednym z obszarów podejrzanych, że osoba rozpoczynająca wątek nie podejrzewała, jest ONT. P: Nadal jestem w tym całkiem nowy, czy możesz wyjaśnić, co oznacza starter wątku? (Wiem, co to jest ONT) Wybierz Czas braku zajętości, aby wykonać test. Odp .: Dzisiaj rano przeprowadziłem test około 8.45 rano. Zmień router SIngtel na SSID 2,4 GHz i SSID 5 GHz, wyłącz sterowanie pasmem śmieci ****. Po prostu stań w odległości 1M od routera. Połącz tylko z pasmem 5 Ghz. Kliknij właściwości Wi-Fi telefonu w Ustawieniach / Wi-Fi, aby zobaczyć szczegóły stanu Wi-Fi. -Spróbuję tych kroków i dziękuję za radę. Na komputerze sprawdź szybkość łącza sieciowego przed testem, aby upewnić się, że twoje przewody LAN są zdolne do 1000 Gb / s. Odp .: Tak, mój komputer jest zdecydowanie zdolny do prędkości łącza internetowego 1 Gb / s, sprawdziłem specyfikację płyty głównej> (zbudowałem komputer na zamówienie) Jeśli wszystkie kroki zostaną wypróbowane i nie zadziała, co możesz mi zasugerować? Moja literówka na prędkości łącza przy 1 Gb / s .. nie 1000 Gb / s Czy testowałeś tylko z Singtel Server, ostatnio na Speedtest.net jest błąd, że użytkownik Singtel korzystający z serwera innego niż Singtel otrzyma 0,18 Mb / s przy pobieraniu, ale w twoim przypadku Uplink zawsze jest zepsuty. Inne sugestie. 1. Sprawdź kable LAN. Zamień kabel LAN z routera ONT na Singtel, kabel LAN ma 2 linie RX i 2 linie TX. Pasy RX dla pakietów przychodzących z Internetu. Linie TX dla łącza w górę 2.ONT => Terminal sieci optycznej, jednostka, której używasz kabla światłowodowego do podłączenia do ONT (terminal sieci optycznej). 3. Użyj routera innej firmy, aby dokonać porównania. 4. Czy wiesz, jak skonfigurować serwer FTP do uruchamiania z domu? pozwala to komuś innemu pobierać pliki z twojego serwera domowego w celu przetestowania prędkości łącza w górę.
Reply
#12

Jinhyun napisał: Czy Singtel Tech przeprowadził test uruchomienia sieci w celu zmierzenia odpowiedzi sygnału Fibre? Odp .: Myślę, że jest to protokół umożliwiający im wykonanie wszystkich możliwych testów, ale w moim przypadku wątpię, jeśli nie, widzę powód, dla którego 4 techników nie może rozwiązać moich problemów z Internetem. Jeśli tak, co mogę zrobić, aby to rozwiązać? Poważnie. 4 techników nie jest nawet w stanie nic zweryfikować? Mogą nawet wyciągnąć wnioski lub coś podejrzewać? Masz 2 opcje, ponieważ widzę, że nie znasz się na sieci. 1) Aby wykonać majsterkowanie i zaoszczędzić koszty, możesz zastosować się do niektórych zaleceń HMAN. To może być powolny proces. I wszyscy starają się pomóc ci wyjść z dobrej woli. 2) Aby przyspieszyć i jeśli chcesz zapłacić, sugeruję znalezienie zewnętrznego eksperta IT, który sprawdzi Twoją sieć. Może to być twój przyjaciel lub ktoś z tego forum. Szkoda wynosi prawdopodobnie 40–50 USD za 1–2 godziny pracy?
Reply
#13

Twoja prędkość przesyłania jest zbyt niska. Zadzwoń do Singtel, aby wysłać technika w celu sprawdzenia, dlaczego niska prędkość wysyłania. Jinhyun napisał: - Właśnie sprawdziłem moje połączenie prędkości LAN za pomocą kabla Cat 5e. Szybkość pobierania wynosi około 272 Mb / s (myślę, że pobieranie jest normalne w moim planie) - Prędkość wysyłania 0,15 Mb / s (Czy to dziwne czy normalne dla Internetu światłowodowego 300 Mb / s?) Gdy znajdziesz kanał 9, który działa najlepiej dla Ciebie, trzymaj się go. Bądź wytrwały i pozwól innym znaleźć swoje kanały. Jinhyun napisał: 3. Zakłócenia z innych bezprzewodowych sieci LAN. Aby to sprawdzić, użyj aplikacji Wifi Analyzer na telefonie komórkowym. Wybierz kanał, który najmniej lubi interferencję od sąsiada. Odp .: Zawsze próbowałem tej metody, ale wydaje mi się, że nie działa ona na dłuższą metę. Na przykład przełączyłem się na kanał 9, który jest najmniej zatłoczony i dosłownie muszę go zmieniać codziennie, gdy zmieniają się zatory. Mam na myśli standardy Wi-Fi. Zobacz to zdjęcie: Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz Ustawienia powinny być takie same, na których zmieniasz kanały Wi-Fi. Najważniejsze jest teraz zadzwonienie do Singtel i ustalenie prędkości wysyłania. To wydaje się być najbardziej prawdopodobną przyczyną twojego opóźnienia. Jinhyun napisał: Rozumiem, co miałeś na myśli na temat problemów ze zgodnością dla sieci bezprzewodowej. Nadal jestem tym nowicjuszem i nie do końca rozumiem, co miałeś na myśli dla 2,4 Ghz jest ustawiony na 11n, a 5 Ghz jest na 11ac tylko w miejscu, w którym powinienem zmodyfikować te ustawienia. Jeśli to możliwe, możesz poprowadzić mnie przez etapy ich zmiany i czy prędkość wysyłania jest normalna? Dziękujemy!
Reply
#14

Dziękuję wszystkim za pomoc. Po raz kolejny złożyłem skargę do Singtel. Tym razem w końcu dostałem „Facet z działu obsługi klienta”, który w końcu zrozumiał, o co mi chodzi, i przyznał, że jego technicy nie sprawdzili mojego problemu w ten sposób Nie udało mi się go rozwiązać. Zapewnił mnie, że tym razem wyśle do mojego domu technika „seniora”, aby przyszedł do mnie, aby rozwiązać ten problem. Zobaczmy, jak to się potoczy. Mam nadzieję, że na lepsze.
Reply
#15

Technik Singtel przyjdzie za 2 godziny, czy można uzyskać rekompensatę, ponieważ ten problem trwał przez 3 miesiące, a 4 techników nie usunęło problemu. Jakie są szanse? Płaciłem co miesiąc i otrzymałem straszną prędkość przesyłania, która rujnuje moje wewnętrzne doświadczenie. Czy powinienem później zapytać o to technika?
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)