Czy martwisz się o bezpieczeństwo routera poza hasłem Wi-Fi?
#1

Niedawno przeczytałem artykuł, w którym napisano, że pewna liczba routerów ma luki w zabezpieczeniach w oprogramowaniu układowym i przyszło mi do głowy: ile osób uważa, że jest to dla nich istotne? Brzmi to trochę przerażająco, ale ponieważ nie do końca rozumiem cały obraz, nie jestem pewien, czy martwię się zbytnio.   Czy skonfigurowaliście takie funkcje jak filtrowanie adresów MAC lub sieci gości, zakładając, że router ma takie funkcje? Ilu z was majstruje przy ustawieniach zabezpieczeń routera poza hasłami Wi-Fi?
Reply
#2

NewWing napisał: Niedawno przeczytałem artykuł, w którym napisano, że pewna liczba routerów ma luki w zabezpieczeniach w oprogramowaniu układowym i przyszło mi do głowy: ile osób uważa, że jest to dla nich istotne? Brzmi to trochę przerażająco, ale ponieważ nie do końca rozumiem cały obraz, nie jestem pewien, czy martwię się zbytnio. Czy skonfigurowaliście takie funkcje jak filtrowanie adresów MAC lub sieci gości, zakładając, że router ma takie funkcje? Ilu z was majstruje przy ustawieniach zabezpieczeń routera poza hasłami Wi-Fi? Mam filtrowanie mac i ochronę Ai przez Trend Micro w moim routerze ASUS. Mam również harmonogram Wi-Fi, więc moje Wi-Fi jest aktywne tylko o określonej godzinie.
Reply
#3

NewWing napisał: Niedawno przeczytałem artykuł, w którym napisano, że pewna liczba routerów ma luki w zabezpieczeniach w oprogramowaniu układowym, i przyszło mi do głowy: ile osób uważa, że jest to dla nich istotne? Brzmi to trochę przerażająco, ale ponieważ nie do końca rozumiem cały obraz, nie jestem pewien, czy martwię się zbytnio. Czy skonfigurowaliście takie funkcje jak filtrowanie adresów MAC lub sieci gości, zakładając, że router ma takie funkcje? Ilu z was majstruje przy ustawieniach zabezpieczeń routera poza hasłami Wi-Fi? Router to w dużej mierze komputer; wymaga okazjonalnej aktualizacji w taki sam sposób, jak system Windows. Jeśli w oprogramowaniu znajduje się luka, użytkownik końcowy często nie może wiele zrobić (chyba że luka jest bardzo specyficzna i można ją złagodzić, wyłączając niektóre funkcje administratora routera), z wyjątkiem upewnienia się, że zainstalowane jest najnowsze oprogramowanie. W związku z tym jedyną ważną wskazówką, aby zmniejszyć ryzyko ataku na router z powodu nieznanej luki w oprogramowaniu układowym po aktualizacji do najnowszego oprogramowania układowego, jest wyłączenie nieużywanych usług / funkcji, które okazują się nieużywane, ale są włączone przez domyślnie w routerze (DLNA, dostęp FTP itp.). Modyfikowanie innych ustawień bezpieczeństwa (takich jak ograniczenia adresów MAC itp.) Nie rozwiąże problemu - jest to podobne do zakładania kłódki na oknie, ponieważ główne drzwi mają dziurę.
Reply
#4

WPS jest słabym punktem i musi zostać wyłączony. Regularne aktualizowanie oprogramowania układowego jest ważne, aby zatkać luki w zabezpieczeniach.
Reply
#5

NewWing napisał: Niedawno przeczytałem artykuł, w którym napisano, że pewna liczba routerów ma luki w zabezpieczeniach w oprogramowaniu układowym i przyszło mi do głowy: ile osób uważa, że jest to dla nich istotne? Brzmi to trochę przerażająco, ale ponieważ nie do końca rozumiem cały obraz, nie jestem pewien, czy martwię się zbytnio. Czy skonfigurowaliście takie funkcje jak filtrowanie adresów MAC lub sieci gości, zakładając, że router ma takie funkcje? Ilu z was majstruje przy ustawieniach zabezpieczeń routera poza hasłami Wi-Fi? Filtrowanie adresów mac nie zapewnia większego zwiększenia bezpieczeństwa, niż myślisz.
Reply
#6

Lepsze jest zapobieganie niż lepsze. Dlaczego musisz się martwić, jeśli nie przechowujesz żadnych podatnych na atak plików, takich jak hasła, nagie zdjęcia lub zdjęcia erotyczne. Protokoły dotyczące bankowości internetowej i transakcji rządowych są teraz jeszcze bezpieczniejsze. Jeśli się martwisz, zawsze możesz wybrać tradycyjne sposoby.
Reply
#7

Bezpieczeństwo to coś więcej niż ochrona danych osobowych. Źli faceci mogą przejąć kontrolę nad sprzętem sieciowym i komputerami PC lub innymi urządzeniami w celu wykorzystania ich w botnecie lub w celu uzyskania przychodów z reklam lub innych ataków, takich jak MITM. Prawdopodobnie wiele innych zastosowań, o których nie wiemy.
Reply
#8

Ah-Pin-Kor napisał: Bezpieczeństwo to coś więcej niż ochrona danych osobowych. Źli faceci mogą przejąć kontrolę nad sprzętem sieciowym i komputerami PC lub innymi urządzeniami w celu wykorzystania ich w botnecie lub w celu uzyskania przychodów z reklam lub innych ataków, takich jak MITM. Prawdopodobnie wiele innych zastosowań, o których nie wiemy. dobry program antywirusowy na PC pomaga. zapobieganie w tym przypadku nie polega na instalowaniu nieznanych aplikacji, klikaniu podejrzanych wiadomości e-mail, odwiedzaniu złośliwych witryn itp.
Reply
#9

localITguy napisał: Filtrowanie adresów mac nie zapewnia większego zwiększenia bezpieczeństwa, niż myślisz. Qubicfactor napisał: Router to w dużej mierze komputer; wymaga okazjonalnej aktualizacji w taki sam sposób, jak system Windows. Jeśli w oprogramowaniu znajduje się luka, użytkownik końcowy często nie może wiele zrobić (chyba że luka jest bardzo specyficzna i można ją złagodzić, wyłączając niektóre funkcje administratora routera), z wyjątkiem upewnienia się, że zainstalowane jest najnowsze oprogramowanie. W związku z tym jedyną ważną wskazówką, aby zmniejszyć ryzyko ataku na router z powodu nieznanej luki w oprogramowaniu układowym po aktualizacji do najnowszego oprogramowania układowego, jest wyłączenie nieużywanych usług / funkcji, które okazują się nieużywane, ale są włączone przez domyślnie w routerze (DLNA, dostęp FTP itp.). Modyfikowanie innych ustawień bezpieczeństwa (takich jak ograniczenia adresów MAC itp.) Nie rozwiąże problemu - jest to podobne do zakładania kłódki na oknie, ponieważ główne drzwi mają dziurę. Co oni powiedzieli. Adres MAC można zmienić, jeśli wiesz jak i chociaż jest to bardziej techniczne niż zmiana adresu MAC urządzenia, ktoś może przechwycić dane między Twoimi urządzeniami a routerem, znaleźć stamtąd dozwolone adresy MAC i zmienić swoje urządzenia, aby korzystały z jednego z nich. Jeśli ktoś może złamać szyfrowanie WPA, filtrowanie adresów MAC go nie powstrzyma. MikeDirnt78 napisał: Lepsze jest zapobieganie niż lepsze. Dlaczego musisz się martwić, jeśli nie przechowujesz żadnych podatnych na atak plików, takich jak hasła, nagie zdjęcia lub zdjęcia erotyczne. Protokoły dotyczące bankowości internetowej i transakcji rządowych są teraz jeszcze bezpieczniejsze. Jeśli się martwisz, zawsze możesz wybrać tradycyjne sposoby. To prawda, ale jeśli ktoś ma coś przeciwko tobie, to, co uważasz za bezpieczne, można również wykorzystać przeciwko tobie. W YouTube jest odcinek Last Week Tonight, który dotyczy pokrewnego tematu: / watch? v = XEVlyP4_11M Zasadniczo zmień to, co według ciebie nie jest obciążające, co jest, i jest to ten sam problem. Ah-Pin-Kor napisał: Bezpieczeństwo to coś więcej niż ochrona danych osobowych. Źli faceci mogą przejąć kontrolę nad sprzętem sieciowym i komputerami PC lub innymi urządzeniami w celu wykorzystania ich w botnecie lub uzyskania przychodów z reklam lub innych ataków, takich jak MITM. Prawdopodobnie wiele innych zastosowań, o których nie wiemy. Mogą również robić nielegalne rzeczy, a ponieważ odbywa się to za pośrednictwem twoich urządzeń, będzie tak, jakbyś to zrobił.
Reply
#10

http://www.bbc.com/news/technology-35629890 Istnieją proste i podstawowe sposoby poprawy ochrony sieci domowej. tj. aktualizuj oprogramowanie urządzenia, silniejsze hasła, antywirusy, zapory ogniowe itp Pamiętaj tylko, że możesz spróbować na wiele sposobów zmniejszyć podatność na ataki hakerskie, ale na tym świecie nie ma nic, czego nie można zhakować. Jedyne 2 rzeczy, których w tej chwili nie można zhakować, to Death i iPhone. Jeśli nadal jesteś zbyt paranoikiem, prawdopodobnie kolejną najlepszą ~ 100% niehackowalną alternatywą jest zaprzestanie korzystania z Internetu.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)