Migotanie problemu przy 144 Hz
#1

Czerwony diabeł 5700xt benq 2411p 3600 elita x570 aorus superflower leadex 3 Szukasz drugiej opinii, jeśli Navi GPU ma problem z dopalaczem, ponieważ ekran zacznie migać co 5–10 sekund w sposób ciągły od momentu zastosowania niestandardowej krzywej wentylatora. Migotanie zniknęło natychmiast po wyłączeniu niestandardowej krzywej wentylatora lub po przełączeniu na 120 Hz. Monitor będzie działał bezbłędnie przy 144 Hz bez migotania dopalacza, pod warunkiem, że niestandardowy zakrzywiony wentylator jest wyłączony. Ale oznacza to również, że karta pracuje cicho, ale nieefektywnie termicznie, ponieważ domyślna krzywa wentylatora Radeona Wattmansa wieje tylko około 50% wentylatora w 68c. Mój preferowany zakrzywiony wentylator ma około 70% przy 68c. Uruchomienie niestandardowej krzywej na Wattmanie również nie wydaje się doskonałym rozwiązaniem, ponieważ wentylator zmienia się bardzo intensywnie i nie odzwierciedla dokładnego odczytu, zwiększając tym samym hałas, jednocześnie niepotrzebnie obniżając temperaturę. Próbowałem > przełączanie kabli DP i HDMI bez efektu (HDMI nie obsługuje 144 Hz, więc nie wiem) > zaktualizowano do najnowszego sterownika adrenaliny (za pomocą DDU) > Zarówno najnowszy oficjalny dopalacz, jak i wersja beta Nie mieć > próbowałem użyć innego monitora 144 Hz (jest to mój jedyny późny zakup sep) > próbowałem na innym GPU np. NVIDIA, który jest w stanie uzyskać 144 Hz. > podkręcony > brak przegrzania lub dławienia Dlatego zanim wyładuję kartę nawigacyjną na 2070 super mam nadzieję, że każdy może zasłonić światło, że jest to usterka, która musi zostać naprawiona za pomocą aktualizacji dopalacza lub AMD. Obecnie mam tylko następującą opcję eliminacji migotania > działa na 73c bez niestandardowej krzywej wentylatora, ale ze stabilną częstotliwością 144 Hz > działa poniżej 69c z niestandardową krzywą wentylatora, ale 120 Hz Wydaje się, że dzieje się to z innymi reddit.com/r/buildapc/comments/ce0kro/msi_afterburner_custom_fan_curve_causing_screen
Reply
#2

Ohhh więc to się dzieje. Doświadczam czegoś podobnego, ale gorszego dla mnie, ponieważ nie mogę nawet przejść na DP 144Hz. Ekran robi się czarny. Ja też odczuwam migotanie.
Reply
#3

tak naprawdę nie dość, że jestem fanem watmanów. właśnie ustawiłem docelową temperaturę z żądaną prędkością wentylatora.
Reply
#4

Bro, ilekroć wattman ustawia niestandardową krzywą wentylatora, zmienia się ona podczas gry, ponieważ w przeciwieństwie do dopalacza krzywa między poszczególnymi punktami nie jest koordynowana. Na przykład między 60c przy 60% a 70c i 70%, w dopalaczu prędkość wentylatora zmienia się między 60% a 70% prędkości wentylatora. Jednak w Wattmanie może wzrosnąć do 75%, zwiększając w ten sposób niepotrzebny hałas wentylatora, aw pewnym momencie wentylator zanika nawet do 50ish. To nie przypomina krzywej wachlarza w Wattmanie i podobno był to problem z Wattmanem. Potrzebujesz więcej opinii i poglądów, ponieważ pracowałem nad tym błędem.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)