[Artykuł] Wprowadzenie do sieci Wi-Fi typu mesh z Singtel Wi-Fi Mesh
#11

1) Bezprzewodowy. Jak wskazał członek powyżej, celem tego rozwiązania jest bezproblemowy dostęp bezprzewodowy bez tradycyjnych środków rozszerzania zasięgu bezprzewodowego, jak w przypadku przewodowego gospodarstwa domowego z różnymi lokalizacjami punktów dostępowych. 2) Dla wyjaśnienia, ruch został wykonany tylko na test 15m. To pokazuje, co może zrobić sieć kratowa, jeśli potrzebujesz lepszego pokrycia pojedynczego piętra. Wyniki testów drugiego i trzeciego piętra oparto na pierwotnej lokalizacji drugiego węzła. W przypadku domu wielopiętrowego pierwotne umiejscowienie najlepiej odzwierciedla test i cel rozszerzenia wielopiętrowej łączności sieciowej. Został zduplikowany na wykresie dla łatwiejszego porównania z nową konfiguracją testową 15m. JustDoLor napisał: 1. W przypadku konfiguracji testowej zastanawiam się, jak są połączone 2 węzły? Przewodowy czy bezprzewodowy? 2. Wykresy prędkości wskazują, że prędkości wysyłania / pobierania na drugim i trzecim piętrze pozostały takie same przed i po przeniesieniu drugiego węzła, jakieś wyjaśnienie?
Reply
#12

JustDoLor napisał: Artykuł mówi, że nie ma sieci dla gości ArTies. Nawiązując do zdjęcia interfejsu internetowego ArTies, możliwe są 4 identyfikatory SSID oraz opcja izolacji użytkownika. Czy więc faktycznie można skonfigurować sieć dla gości? Jednak nie jest możliwe określenie czasu dostępu. Według AirTies izolacja użytkowników powoduje, że użytkownicy podłączeni do sieci nie mogą się ze sobą połączyć. Więc myślę, że jeśli chcesz używać go jako podstawowej formy Guest Network, możesz to zrobić, aby uniemożliwić gościom łączenie się z własnymi urządzeniami. Ale nie próbowałem sprawdzić, czy nadal możesz uzyskać dostęp do interfejsu zarządzania routerem.
Reply
#13

Tak, rzeczywiście o tym zapomniałem. Użytkownicy nadal będą mogli uzyskać dostęp do internetowego interfejsu użytkownika z izolacją użytkownika, a niektóre routery określane są jako „izolacja punktu dostępu”, dlatego wymagane jest silne hasło. Przetestowałem to na własnym routerze Asusa, rzeczywiście nadal mam dostęp do interfejsu internetowego. Dzięki. Ten artykuł opisuje to: https://www.howtogeek.com/179089/lock-do...ion-option / renfred89 napisał: Chyba tak. Jeśli to definiuje sieć gości dla u. Sieć gości z definicji nie może uzyskać dostępu do podstawowego interfejsu WEB. Ale jeśli zrobisz to w ten sposób, Twój gość nadal będzie mógł uzyskać dostęp do Twojego internetowego interfejsu użytkownika. Myślę, że izolacja użytkownika odnosi się do podłączonego użytkownika, który nie może widzieć się nawzajem w sieci. Opublikowane w aplikacji fora HardwareZone na Samsung Galaxy S7 edge kennyyeo23 napisał: Według AirTies izolacja użytkowników powoduje, że użytkownicy podłączeni do sieci nie mogą się ze sobą połączyć. Więc myślę, że jeśli chcesz używać go jako podstawowej formy Guest Network, możesz to zrobić, aby uniemożliwić gościom łączenie się z własnymi urządzeniami. Ale nie próbowałem sprawdzić, czy nadal możesz uzyskać dostęp do interfejsu zarządzania routerem.
Reply
#14

Pozwól, że wyjaśnię, dlaczego zadałem te pytania. Po pierwsze, z oryginalnych / początkowych wyników dotyczących prędkości, wygląda przekonująco, że konfiguracja była bezprzewodowa. Jednak po przeprowadzce wyniki prędkości nie wykazały żadnych zmian na 2 i 3 piętrze, jest to możliwe tylko wtedy, gdy konfiguracja była okablowana, o czym świadczy fakt, że w artykule wspomniano, że klient znajdował się około 2 metrów od 2. tryb i zakładam, że ta stała lokalizacja miała również miejsce po przeprowadzce. (Chociaż nie było wzmianki, jak daleko to było na 3 piętrze) Mieszanie wyników testów z dwóch zasadniczo różnych scenariuszy i bez wskazywania tego czytelnikowi jest zarówno mylące, jak i zwodnicze, chociaż uważam, że nie jest to twoim pierwotnym zamiarem. Dr Vijay napisał: 1) Bezprzewodowy. Jak wskazał członek powyżej, celem tego rozwiązania jest bezproblemowy dostęp bezprzewodowy bez tradycyjnych środków rozszerzania zasięgu bezprzewodowego, jak w przypadku przewodowego gospodarstwa domowego z różnymi lokalizacjami punktów dostępowych. 2) Dla wyjaśnienia, ruch został wykonany tylko na test 15m. To pokazuje, co może zrobić sieć kratowa, jeśli potrzebujesz lepszego pokrycia pojedynczego piętra. Wyniki testów drugiego i trzeciego piętra oparto na pierwotnej lokalizacji drugiego węzła. W przypadku domu wielopiętrowego pierwotne umiejscowienie najlepiej odzwierciedla test i cel rozszerzenia wielopiętrowej łączności sieciowej. Został zduplikowany na wykresie dla łatwiejszego porównania z nową konfiguracją testową 15m.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)