Ochrona Konta
#1

Cześć, w zasadzie mój telefon (Samsung s10e) zaczął się opóźniać około 18 maja, a 18 maja jakiś facet z Rosji próbował uzyskać dostęp do mojego głównego konta Gmail z poprawnym hasłem (ale został zablokowany, ponieważ pochodzi z „spoza Google app ”. Sprawdziłem w witrynie haveibeenpwned.com wszelkie naruszenia bezpieczeństwa danych w mojej poczcie e-mail i sprawdziłem konta, ale pamiętam, że korzystałem z Google do rejestracji kont, więc moje hasło mogło tam nie wyciekać. Inną możliwością, którą rozważałem, było to, że mój telefon może mieć wirusa. Mam 4 e-maile i tylko jeden (mój główny) zawiera podejrzane działania. Używam go tylko do zakładania kont w innych witrynach. Zwalczałem bezpieczeństwo konta i używałem tego samego hasła przez 4 lata i używałem go również na wielu platformach ... więc zmieniłem to wszystko i dodałem 2fa na Facebooku, Instagramie itp. Czy jest jeszcze coś, co muszę zrobić / martwić się o?
Reply
#2

1. Z jakich innych komputerów korzystałeś? Kiedy mówię o komputerach, twój telefon jest uważany za jeden. To znaczy, jakich innych urządzeń elektronicznych używasz do uzyskiwania dostępu do wszelkich posiadanych kont? 2. Na wszystkich komputerach, z których korzystałeś, jaką aplikację zainstalowałeś na nich? Jeśli istnieją uparte aplikacje, których nie można usunąć, następnym rozwiązaniem będzie wykonanie czystej instalacji / przywrócenie ustawień fabrycznych na komputerze.
Reply
#3

stan216 napisał: 1. Z jakich innych komputerów korzystałeś? Kiedy mówię o komputerach, twój telefon jest uważany za jeden. To znaczy, jakich innych urządzeń elektronicznych używasz do uzyskiwania dostępu do wszelkich posiadanych kont? 2. Na wszystkich komputerach, z których korzystałeś, jaką aplikację zainstalowałeś na nich? Jeśli istnieją uparte aplikacje, których nie można usunąć, następnym rozwiązaniem będzie wykonanie czystej instalacji / przywrócenie ustawień fabrycznych na komputerze. 1. Niedawno zresetowałem mój główny komputer do ustawień fabrycznych i uruchomiłem pełne skanowanie Kaspersky Lab na komputerze. Mam inny laptop, który jest rzadko używany i na którym nic nie jest zainstalowane. 2. Obecnie nie mam żadnych aplikacji, które byłyby trudne do usunięcia Pozostał mi tylko telefon, na którym uruchomiłem Kaspersky i ESET.
Reply
#4

Czy korzystałeś ostatnio z bezpłatnego Wi-Fi, gdy jesteś poza domem? ChaosRambutan napisał: 1. Niedawno zresetowałem mój główny komputer do ustawień fabrycznych i uruchomiłem pełne skanowanie Kaspersky Lab na komputerze. Mam inny laptop, który jest rzadko używany i na którym nic nie jest zainstalowane. 2. Obecnie nie mam żadnych aplikacji, które byłyby trudne do usunięcia Pozostał mi tylko telefon, na którym uruchomiłem Kaspersky i ESET. 1. Czy aktualizacje systemu Windows były wykonywane po przywróceniu ustawień fabrycznych? 2. Zwróć uwagę na prawdopodobieństwo, że skanowanie antywirusowe zwróci fałszywie negatywne wyniki; Są to niezwykle trudne do udowodnienia. Ponadto Google ma aplikacje w sklepie Play, które ostatnio przeszły wykrywanie złośliwego oprogramowania. Może masz zainstalowaną jedną z tych aplikacji? Kończą mi się pomysły, a moje sugestie mogą nie być wystarczająco wyczerpujące, aby pomóc Ci określić, gdzie zostałeś naruszony.
Reply
#5

jest problem lub błąd, o którym jestem pewien, że nikt nie wie ... jeśli masz konto Gmail, czyli adres e-mail @ gmail.com, istnieje możliwość, że inna osoba w innym miejscu na świecie może również używać tego samego adresu e-mail bez konfliktu dostępu. Wiem, że to dziwne, ale osobiście doświadczałem tego od kilku lat (nawet do dziś), ponieważ otrzymuję e-maile PayPal od drugiej strony na ten sam adres Gmail i sprawdziłem, kto jeszcze ma dostęp do konta, ale nikt poza moim adresem IP . Ten facet nawet zamówił pizzę w zeszłym miesiącu podczas kwarantanny w USA na mój e-mail. Nic nie zostało naruszone, po prostu ktoś używa mojego adresu e-mail i nie jest tego świadomy. To konto e-mail nie jest tak krytyczne, więc po prostu pozwalam mu być i pozwalam drugiej stronie współistnieć.
Reply
#6

Hafi napisał: jest problem lub błąd, o którym jestem pewien, że nikt nie wie ... jeśli masz konto Gmail, czyli adres e-mail @ gmail.com, istnieje możliwość, że inna osoba w innym miejscu na świecie może również używać tego samego adresu e-mail bez konfliktu dostępu. Wiem, że to dziwne, ale osobiście doświadczałem tego od kilku lat (nawet do dziś), ponieważ otrzymuję e-maile PayPal od drugiej strony na ten sam adres Gmail i sprawdziłem, kto jeszcze ma dostęp do konta, ale nikt poza moim adresem IP . Ten facet nawet zamówił pizzę w zeszłym miesiącu podczas kwarantanny w USA na mój e-mail. Nic nie zostało naruszone, po prostu ktoś używa mojego adresu e-mail i nie jest tego świadomy. To konto e-mail nie jest tak krytyczne, więc po prostu pozwalam mu być i pozwalam drugiej stronie współistnieć. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad prawdopodobieństwem, że Twój e-mail mógł zostać wykorzystany lub przejęty?
Reply
#7

1. Wykonałem aktualizacje systemu Windows po przywróceniu ustawień fabrycznych. 2. Nie mam zainstalowanej żadnej z tych aplikacji, biorąc pod uwagę możliwość, że oba programy antywirusowe, które uruchomiłem, mogły zwracać fałszywe alarmy, co sugerowałbyś mój następny krok? Czy powinienem zresetować telefon? Przeczytałem w Internecie, że wirus może włamać się do plików root / sys i prawdopodobnie przetrwać reset do ustawień fabrycznych ... Szczerze mówiąc, w tej chwili nic nie jest w stanie zidentyfikować wirusa, gdybym założył, że wirus jest wystarczająco zaawansowany, aby uniknąć tych środków. Co powinienem zrobić?
Reply
#8

stan216 napisał: Czy zastanawiałeś się kiedyś nad prawdopodobieństwem, że Twój e-mail mógł zostać wykorzystany lub przejęty? tak, ale nic nie wskazuje na to, że moja poczta e-mail została naruszona, a ponieważ to konto e-mail nie jest używane do niczego wrażliwego ani osobistego, po prostu obserwuję, co robi druga strona i zastanawiam się, co się dzieje. Jak dotąd jest nieszkodliwy, a większość treści e-maili to jego transakcje PayPal, więc powinien być bardziej zmartwiony niż ja.
Reply
#9

sprawdź aplikacje, które zainstalowałeś, niektóre są fałszywymi lub wyłudzonymi aplikacjami, które możesz zainstalować nieświadomie. dodaj: czy masz aplikacje kryptograficzne?
Reply
#10

Hafi napisał: sprawdź aplikacje, które zainstalowałeś, niektóre są fałszywymi lub wyłudzonymi aplikacjami, które możesz zainstalować nieświadomie. dodaj: czy masz aplikacje kryptograficzne? Zresetowałem telefon na wszelki wypadek.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)