mesh czy router o większej mocy?
#1

Obecnie używam dir 868L w moim domu. jest umieszczony w pobliżu światłowodu obok mojego telewizora. z jakiegoś powodu w moim pokoju sygnał wifi jest znikomy. chyba dlatego, że istnieje duża ściana (to belka konstrukcyjna), która blokuje sygnał. jego stare mieszkanie bez sieci LAN. istnieje kilka możliwości 1. zdobądź lepszy i mocniejszy router 2. pobierz singtel mesh z karuzeli 3. Get Velop lub Orbi Używam tylko 200 Mb / s starhub. zanim zainwestuję w velop lub orbi, zastanawiałem się, czy lepszy router rozwiąże mój problem. mój dom ma około 130 mkw.
Reply
#2

Lepszy router zdecydowanie pomaga, ale nie ma znaczenia. Sugeruję, żebyś miał siatkę.
Reply
#3

Nie ma sensu zmieniać istniejącego - to nie rozwiąże Twojego problemu. Jeśli masz inny punkt LAN w innym miejscu, sugeruję użycie systemu z dwoma routerami, jeśli nie masz nic przeciwko zmianie dwóch różnych identyfikatorów SSID. W przeciwnym razie użyj systemu sieci kratowej. Sugeruję sprawdzenie naszych dokładnych testów, w których porównaliśmy Linksys Velop i Singtel Mesh z samodzielnym pojedynczym routerem wysokiej klasy w tym artykule: - http://www.hardwarezone.com.sg/revie...s-conclusion-2 Dzięki temu dowiesz się, czego się spodziewać.
Reply
#4

Mr_YA_HA napisał: Obecnie używam dir 868L w moim domu. jest umieszczony w pobliżu światłowodu obok mojego telewizora. z jakiegoś powodu w moim pokoju sygnał wifi jest znikomy. chyba dlatego, że istnieje duża ściana (to belka konstrukcyjna), która blokuje sygnał. jego stare mieszkanie bez sieci LAN. istnieje kilka możliwości 1. zdobądź lepszy i mocniejszy router 2. pobierz singtel mesh z karuzeli 3. Get Velop lub Orbi Używam tylko 200 Mb / s starhub. zanim zainwestuję w velop lub orbi, zastanawiałem się, czy lepszy router rozwiąże mój problem. mój dom ma około 130 mkw. Zdobądź kolejny Dir-868l, uruchom jako AP i włącz "Autozoning" w obu routerach Funkcja autozoningu powinna umożliwiać swobodne poruszanie się bez potrzeby ręcznego przełączania się z jednego identyfikatora SSID na inny.
Reply
#5

Wygląda na to, że siatka sintel jest tylko o połowę tańsza od Velopa lub Orbi. Trudno znaleźć porównanie veloo, orbi z siatką z płyt powietrznych, z wyjątkiem artyltu umieszczonego powyżej
Reply
#6

Aby dodać konfigurację z dwoma routerami, jeśli nie chcesz ręcznie przełączać ssid, po prostu zainstaluj roaming WiFi na swoim urządzeniu (za pomocą WiFi Badger) dla Androida. Aplikacja przełącza ssid na podstawie sygnału.
Reply
#7

jednak jedna odpowiedź ... jeśli uzyskasz siatkę, czy wystąpi jakiś problem, jeśli 2 węzły są względnie blisko siebie?
Reply
#8

Nic nie przebije zaufanych kabli LAN. Koszt eksploatacji będzie tańszy i bardziej elastyczny. Wysłane z Google PIXEL C przy użyciu GAGT
Reply
#9

Mr_YA_HA napisał: jednak jedna odpowiedź ... jeśli uzyskasz siatkę, czy wystąpi jakiś problem, jeśli 2 węzły są względnie blisko siebie? Jeśli dwa węzły są zbyt blisko, to jaki jest sens posiadania siatki? Hahas
Reply
#10

Używam teraz sieci kratowej Ubiquiti Amplifi. Całkiem nieźle. Mój komputer stacjonarny jest podłączony kablem sieciowym do jednego z punktów siatki w moim pokoju. Szybkość jest prawie tak dobra, jak w sieci LAN podłączonej bezpośrednio do routera.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)