Windows Server 2012 R2
#1

Cześć, czy istnieje sposób na uzyskanie dostępu do mojego folderu udostępnionego z mojego serwera poza siecią LAN? ponieważ mój serwer i laptop są skonfigurowane z tą samą GRUPĄ WORKGROUP, mogę uzyskać dostęp do mojego serwera tylko z tej samej sieci, chcę przesłać plik z mojego biura za pomocą połączenia internetowego z mobilnym hotspotem, czy jest na to sposób? próbowałem wyszukiwać w google i youtube, ale nadal nie mam pojęcia.
Reply
#2

Soyeon napisał: Cześć, czy istnieje sposób na uzyskanie dostępu do mojego folderu udostępnionego z mojego serwera poza siecią LAN? ponieważ mój serwer i laptop są skonfigurowane z tą samą GRUPĄ WORKGROUP, mogę uzyskać dostęp do mojego serwera tylko z tej samej sieci, chcę przesłać plik z mojego biura za pomocą połączenia internetowego z mobilnym hotspotem, czy jest na to sposób? próbowałem wyszukiwać w google i youtube, ale nadal nie mam pojęcia. Miej publiczny adres IP lub porty przekierowania portów wymagane do udostępniania systemu Windows z routera do wewnętrznego serwera Windows. Lepszym podejściem jest zapewnienie VPN z zewnątrz do sieci domowej / biurowej. Następnie możesz odpowiednio wykonać lokalne udostępnianie okien. Ta metoda jest znacznie bezpieczniejsza.
Reply
#3

davidktw napisał: Miej publiczny adres IP lub porty przekierowania portów wymagane do udostępniania systemu Windows z routera do wewnętrznego serwera Windows. Lepszym podejściem jest zapewnienie VPN z zewnątrz do sieci domowej / biurowej. Następnie możesz odpowiednio wykonać lokalne udostępnianie okien. Ta metoda jest znacznie bezpieczniejsza. Publiczne IP, myślę, że nie każdy router może to zrobić dobrze? tylko te wysokiej klasy router lub router z niestandardowym oprogramowaniem układowym, prawda?
Reply
#4

Soyeon napisał: Publiczne IP, myślę, że nie każdy router może to zrobić dobrze? tylko te wysokiej klasy router lub router z niestandardowym oprogramowaniem układowym, prawda? Publiczny adres IP jest przydzielany przez twojego dostawcę usług internetowych, nie ma nic wspólnego z routerem. Prawie wszystkie dzisiejsze routery potrafią przekierowywać porty nawet na poziomie konsumenckim Jeśli zajmujesz stanowisko w biurze, powinieneś otrzymać stały publiczny adres IP. W przypadku domowego łącza szerokopasmowego M1 otrzymujesz dynamiczny publiczny adres IP z puli. MyRepublic do nich nie należy. Zostanie on przydzielony do urządzenia podłączonego bezpośrednio do modemu dostawcy usług internetowych lub ONT. Ponieważ twoja sieć wewnętrzna ma najprawdopodobniej NAT, będziesz musiał przekierować port do zamierzonego portu, gdy adres IP dotrze do twojego routera na określonym porcie, przekierowujesz port do wewnętrznego adresu IP na tym samym lub innym porcie.
Reply
#5

Co myślisz, aż tak skomplikowane. Zainstaluj Teamviewer na serwerze + kliencie i użyj trybu przesyłania plików. Problem rozwiązany.
Reply
#6

Rock-kun napisał: Co myślisz, aż tak skomplikowane. Zainstaluj Teamviewer na serwerze + kliencie i użyj trybu przesyłania plików. Problem rozwiązany. Czy przekazywanie portów to skomplikowana konfiguracja? Wzruszać ramionami. Cóż, Teamviewer też działa, jeśli tak bardzo wam się podoba. Wolę czyste okna RDP
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)